Gyno Sanet

Asi 5-15% žen ve fertilním věku (mezi 15. - 50. rokem života) trpí endometriózou.Onemocněním, které způsobuje chronické či akutní pánevní bolesti, typicky se projevující někdy velmi silnou bolestí při menstruaci, pohlavním styku anebo bolestí při anebo před vyprázdněním.


Endometrióza se v dnešní době považuje za nejvýznamnější faktor způsobující ženskou neplodnost. Ženy s endometriózou mají 2 - 5 x nižší pravděpodobnost otěhotnění oproti ženám bez této diagnózy.


Endometrióza je nemoc, která vyžaduje trpělivost jak pacientek tak lékařů. Průměrná doba od první návštěvy gynekologa po stanovení diagnózy je až 7,7 let! Často dochází k záměně s jinou diagnózou. Úspěšná diagnostika vyžaduje správné otázky směrem k pacientce a zkušenosti lékaře s danou nemocí, od které se odvíjí adekvátní vyšetření, stanovení diagnózy a návrh další léčby.


Naše ambulance zajišťuje konzultace a vyšetření pacientek s podezřením na endometriózu lékařem s mnohaletou praxí zabývající se touto problematikou. Při potvrzení diagnózy zajišťujeme individualizovanou a komplexní léčbu, která respektuje přání našich pacientek. V indikovaných případech zajistíme chirurgické řešení s osobním dohledem nad operací a možností domluvy termínu operace dle možností a preferencí pacientky. Spolupracujeme s fyzioterapeuty se specializací na gynekologické nemoci, zprostředkujeme on-line konzultaci atestovaného gynekologa zabývající se čínskou tradiční medicínou a v případě nutnosti Vás budeme referovat na specializované pracoviště zabývající se léčbou neplodnosti, které má s endometriózou bohaté zkušenosti.


Staráme se, aby bylo vše v pořádku.

Objednat se